Akkök Holding, kurulduğu günden bu yana hayata geçirdiği tüm projelerde ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinde her zaman gençleri düşünerek hareket etmiştir. Holding, "Geleceğe Yatırım" stratejisi çerçevesinde, 2015 yılında ilk kez ana sponsorluğunu üstlendiği Mamut Art Project sayesinde gençlere desteğini bir kez daha vurgulamıştır.

2013 yılından bu yana genç sanatçıları koleksiyonerler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturan ve yüzlerce eserin jüri değerlendirmesi sonucu sergilendiği Mamut Art Project, yoluna Akkök Holding ana sponsorluğuyla devam etmektedir.

Akkök Holding ana sponsorluğundaki Mamut Art Project, birçok ödülün sahibi olarak başarısını ortaya koymuştur. Proje, 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin en prestijli ödül organizasyonlarından biri olan Stevie Awards’ın düzenlediği International Business Awards’da "Yılın İletişim ve PR Kampanyası" kategorisinde “Sponsorluk ve Medya İlişkileri” dallarında iki bronz ödülün sahibi olmuştur. Mamut Art Project'15 ayrıca PR News Platinum PR Awards’ta “Online Communications” kategorisinde Mansiyon Ödülü'ne layık görülmüştür. Bunun yanı sıra, 2006 yılından beri MediaCat tarafından düzenlenen Felis Ödülleri’nde ise "PR Liderliğinde Entegre Kampanyalar" kategorisinde birincilik elde etmiştir. ​