Akkök Holding, stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründe 1993 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Akmerkez ile Türkiye’de alışveriş merkezi konseptini farklı bir boyuta taşıyan Akkök Şirketler Grubu, alışveriş merkezi yatırım ve yönetimi alanındaki deneyim ve uzmanlığını farklı projelerde değerlendirmek üzere, 2005 yılında Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.’yi kurmuştur.

Kısa sürede Akbatı ve Akasya gibi önemli projelere imza atan Akiş, Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığı başvuruyla 18 Mayıs 2012 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı unvanını almıştır. Ardından 9 Ocak 2013 tarihinde Borsa İstanbul Kurumsal Ürünler Pazarı’nda işlem görmeye başlamıştır. Akiş GYO, “Hayatınızın her metrekaresi daha fazlasını hak ediyor.” ilkesiyle gayrimenkul sektöründe kalitesi ile farklılaşan projeleri hayata geçirmeyi hedeflemektedir.

2014 yılında gayrimenkul geliştirme faailiyetleri kapsamında kentsel dönüşüm ve cadde mağazacılığına yönelik yatırımlar yapılmıştır.

Akiş GYO; geniş ve zengin portföy yapısı sayesinde yatırımcılara tek bir şirket hisse senedi üzerinden gayrimenkulün farklı alanlarına yatırım yapma olanağı sunmaktadır. Doğru zamanda, doğru lokasyonda, yeni trendler yaratan projeleriyle kısa sürede sektörün en önemli aktörlerinden biri konumuna gelen Akiş GYO, sürekli değişim içinde bulunan sektör eğilimlerini ve sosyo-ekonomik gelişmeleri yakından takip ederek gayrimenkul sektöründe fark yaratacak projelere imza atmayı hedeflemektedir.

Sektörler