İstanbul’un buluşma noktası

İstanbul’un günün her saatinde canlı ve hareketli merkezlerinden biri olan Etiler’de 1993 yılında açılan Akmerkez, o günden bu yana, bünyesinde yer alan seçkin marka ve mağazaları; alışveriş, eğlence ve yeme-içme alanlarıyla, keyifli deneyimlerin adresi ve kentin en gözde buluşma noktası olmuştur. Yılda ortalama 14 milyon misafirin konforu için özenle düşünülmüş detaylarla birçok ilke ev sahipliği yapan Akmerkez, seçkin çatısı altında iş, sanat, kültür ve eğlence çevrelerini bir araya getirmektedir.

Dördü alışveriş merkezi, dördü garaj olmak üzere toplam 8 kata yayılan Akmerkez, birbirine bağlı 3 atrium, 14 ve 17 katlı 2 ofis bloğu,23 katlı residence’ı ve 246 mağazasıyla hizmet vermektedir.

En prestijli ödüller Akmerkez’e

Açıldığı günden bu yana dünya çapında en prestijli ödüllere layık görülen Akmerkez’in, IPRA, Marcom, Hermes, ICSC, Stevie Awards, International Property Awards gibi birçok uluslararası kuruluş tarafından ödüllendirilen projelerine her yıl yenileri eklenmektedir.

1995 ve 1996 yıllarında Uluslararası Alışveriş Konseyi (ICSC) tarafından “Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezi” ve “Dünyanın en iyi alışveriş merkezi” ödüllerini almaya hak kazanan Akmerkez, dünyada bu iki ödüle birden layık görülen ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

2015 yılında ICTA tarafından ödüllendirilerek “Dünyanın En İyi Sineması” seçilen Akmerkez Cinema Pink, Türkiye’de ilk defa kullanılan 4K görüntü ve üstün ses sistemleriyle, sinemaseverlere benzersiz bir deneyim yaşatmaktadır.

Sosyal hayatın merkezi

Akmerkez, seçkin marka karması, ferah teras alanları, birbirinden şık restaurant ve cafeleriyle İstanbulluların sosyal hayatının merkezi olmaya devam ediyor.

Alışveriş merkezi uygulamaları arasında bir ilke imza atan Akmerkez, Concierge+, alışveriş ve teslimat, vestiyer ve emanet, rezervasyon ve transfer gibi misafirlerin hayatını kolaylaştıran konforlu hizmetler sunmaktadır.

2015’te yenilenen yüzüyle açık hava keyfini de misafirlerine daha geniş bir şekilde sunan Akmerkez, şehirden bir nebze olsun uzaklaşmak isteyenleri Üçgen Teras’ta huzurlu molalara davet ediyor. Misafirlerin konforu için özel olarak tasarlanmış mimari detaylarla günün her saati açık hava keyfi sunan Üçgen Teras, renkli ve eğlenceli aktiviteleriyle de şehir hayatının yorgunluğunu unutturuyor.

Geleceğe yatırım yapan ve yeni değerler yaratmak konusunda öncü olmayı ilke edinen Akmerkez, farklı alanlardaki sponsorluk projeleri, modayı, sanatı, gençleri ve yaratıcılığı destekleyen çalışmalarıyla bir alışveriş merkezi olmaktan çok öteye giderek, daima “ilk” leri deneyimleten bir marka olmaya devam etmektedir.

Gençlerden ilham alan Young Lions Zone yaratıcı zihinlerin Akmerkez’deki merkezi

Young Lions Zone (YLZ), gençler ve genç profesyonellerin çalışmaları için her ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecekleri bir buluşma noktası olarak tasarlanmıştır. İlk defa bir alışveriş merkezinde hayata geçen bu özel çalışma alanı, açıldığı 2015 yılından bu yana uluslararası prestijli ödüller almaya devam etmektedir.

Rafine zevkler için rafine bir mekan: Akmerkez Kings Club

Sektöründe yeniliklere öncülük eden ve alışveriş merkezi deneyiminde fark yaratan Akmerkez, 2016 yılında hayata geçirdiği Kings Club ile rafine zevklere sahip beylere özel bir kulup alanı yaratmıştır. Kings Club ile keyifli bir şekilde vakit geçirmek isteyen beyler için dinlenme köşesinden çalışma alanına, berberden stil atölyelerine birçok fonksiyonu aynı çatı altında buluşturarak, özel bir deneyim sunulmaktadır.

Akmerkez Residential Apartments

1994 yılında aynı çatı altında hayata geçen Akmerkez Residential Apartments, kullandığı modern teknoloji ve estetik çizgisi ile sakinlerini güvenle ağırlamaktadır. 100 yılın en iyi tasarımcılarından biri olarak kabul edilen Aziz Sarıyer’in kreatif danışmanlığında yenilenen Akmerkez Residential Apartments, konfor ve fonksiyonelliği bir arada sunmaktadır.

Adres: Nispetiye Cad. 34337 Etiler, İstanbul

Tel: (0212) 282 01 70

Fax: (0212) 282 01 65