GİZEM FRİT A.Ş.

1979 yılında, Adapazarı Göktepe’deki fabrikasında ilk üretimini gerçekleştiren Gizem Frit, bugün Sakarya Hendek 2. ci OSB'de ki 30.000 m2'si kapalı olmak üzere toplam 60.000 m2'de modern ve son teknolojiyle donatılmış full otomatik tesislerinde üretimini sürdürmektedir.2015 yılı başlarında yapılan satış sonrası Akkök Şirketler Grubu’na dahil olan Gizem Frit A.Ş. üretimi olan kaplama malzemeleri ve renklendirici pigmentleriyle, dünyada 5 kıtada, 55 ülkeye ihracat yapmaktadır. Üretim malzemesi olan ürünler sac, paslanmaz çelik, alüminyum, dokum, seramik karo, vitrifiye, porselen, medikal porselen ve cam gibi malzemelerin dekoratif ve koruma amaçlı olarak kaplanmasında kullanılmaktadır. Ayrıca yine Gizem Frit tesislerinde üretilen inorganik pigmentler de bu ürünlerin renklendirilmesinde kullanılmaktadır.

Gizem Frit A.Ş., hem yurt içi hem yurt dışında, sektöründe lider konumdadır. Üretimin yanı sıra, bilhassa yurt dışında her coğrafi bölge için oluşturulan yerel teknik personelle müşterilerine 7/24 çalışma prensipleri dahilinde en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

2015 yılında ulaştığı 120.000 ton/yıl üretim kapasitesiyle, 340 çalışan personeliyle, 5 kıtada yer alan 55 ülkedeki müşterilerileriyle ve 50 milyon dolar mertebesindeki ihracatıyla Sakarya’nın ve Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları içinde yer almıştır. Tesislerin bünyesindeki AR-GE ve kalite kontrol laboratuvarları, sektördeki lider konumunu yansıtacak şekilde son sistemlerle donatılmış olup, teknolojik olarak her türlü mineral ve inorganik yapıyı test ve analiz edebilecek teknik yeterliliğe sahiptir. Laboratuvarları gerek tedarikçilerinin, gerekse müşterilerinin ve kaliteyi bir yaşam tarzı olarak benimseyen sektör ve akademik temsilcilerinin her zaman kullanımına açık olmuştur.

Kalite ve müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutan firma, sürekli gelişim ve en üst kaliteyi uygun fiyatla pazara sunmak için sürekli bir çalışma içerisindedir.

Gizem Frit Genel Merkez ve Fabrika : Sakarya 2. O.S.B. 1.Nolu Yol No:18 54300 Hendek /Sakarya
Telefon : 90 264 323 30 31
Faks : 90 264 323 30 32
E-Posta : gizemfrit@gizemfrit.com